Przed sądem w Newcastle zakończył się proces w głośnej sprawie grupy sadystów, którzy miesiącami znęcali się nad bezbronnym mężczyzną, a w końcu doprowadzili do jego śmierci w męczarniach. W tym  procederze brał udział mężczyzna oraz  trzy kobiety uzależnione od niego.

 43-letniego Zahida Zamana,  sędzia określił „złym, mściwy i przebiegłym manipulantem”. Pod jego wpływem były trzy kobiety – 50-letnia Myra Wood, 26-letnia Ann Corbett i 56-letnia Kay Rayworth.

Gdy Zaman zamieszkał w 2007 roku w North Shields, to wówczas wydawał się być dobrym sąsiadem, który zrobiłby dla każdego co tylko jego mocy.

W 2014 roku, ukazało się jego zdjęcie z burmistrzami Newcastle oraz Gateshead,

Mówił, że bardzo kocha zwierzęta. Swego czasu „odnalazł” sąsiadowi psa, którego wcześniej ukradł, aby… oddać, i zyskać wdzięczność sąsiada.  Po „znalezieniu” psa Zaman odmówił przyjęcia nagrody twierdząc, że szczęście właściciela psa było dla niego najważniejsze: – To daje poczucie celu, czuje się naprawdę dobrze, gdy mogę pomóc komuś.

Opowiadał sąsiadom, że  miał wypadek samochodowy i musi korzystać z wózka inwalidzkiego. Jednak podczas przesłuchiwania świadków okazało się, że widzieli go, jak niósł meble i biegł ulicą.

Zanim ta maska spadła, przez długi czas lokalna społeczność miała go nie tylko za życzliwego sąsiada, ale też za osobę poświęcającą  się całym sercem działalności charytatywnej. Działał między innymi na rzecz bezdomnych. A w lokalnych mediach, w 2014 roku, ukazało się jego zdjęcie z burmistrzami Newcastle oraz Gateshead, podczas świątecznej akcji charytatywnej na rzecz  bezdomnych.

Tymczasem Zaman poszukiwał ludzi – głównie w Internecie oraz  w stołówkach dla bezdomnych – którymi mógł manipulować i znęcać się nad nimi. W ten właśnie sposób zamieszkały z nim wspomniane jego wspólniczki oraz 45-letni Jimmy Prout.

Stan Jimmiego Prouta pogarszał się z miesiąca na miesiąc,

45-latek był osobą bezbronną i łatwą do manipulacji. Co prawda Zaman kazał mu sypiać 26-letnią Ann Corbett, ale też był zmuszany do uprawiania seksu z psem. Na tym jednak nie koniec chorych pomysłów Zamana. Doszło do także  tego, że  sadyści odcięli mu  jądro i kazali mu je zjeść. I to ich bardzo bawiło. Stan Jimmiego Prouta pogarszał się z miesiąca na miesiąc, a grupa sadystów jednie przyglądała się jego agonii.  45-latek nie wytrzymał okrutnych tortur i zmarł 9 lutego 2016 oku.

Zaman i jego wspólniczki nie przejęli się tym nadmiernie, wyrzucili jego ciało na pustkowie, gdzie zaczęło się ono rozkładać a częściowo zjadły je zwierzęta.

Jimmy Prout i wspólniczki Zamana

Początkowo nawet dla zmylenia rozpytywali sąsiadów, czy nie widzieli gdzieś Jimmiego, ale prawda na temat zaginięcia 45-letniego mężczyzny szybko wyszła na jaw.

Sąd Newcastle Crown Court uznał Zahida Zamana oraz Ann Corbet winnymi śmierci Jimmiego Prouta i skazał ich na, odpowiednio, 33 i 27 lat więzienia. Kay Rayworth została ostatecznie skazana na 12 lat pozbawienia wolności, a  Myra Wood na 9 lat.

eps