Wydaje się, że Wielka Brytania robi dokładnie to co Szwecja, pozwalając sobie na kłamstwa w kwestii wieku „uchodźców”.

„Dzieci imigrantów przybywających z Francji do Wielkiej Brytanii mogą wyglądać na starsze, ponieważ zniszczyła je wojna”- twierdzi uparcie brytyjskie Home Office, nie zważając na udowodnione oszustwa w sprawie wieku imigrantów.

Uchodźcy, którzy twierdzą, że są w wieku od 14 do 17 lat przybyli do brytyjskiego biura wizowego i imigracyjnego w Croydon, w południowym Londynie, w ramach szybkiego programu przenoszącego młodzież z francuskiego obozu migracyjnego. Są oni uprawnieni do zamieszkania w Wielkiej Brytanii zgodnie z prawem UE w zakresie azylu, z powodu powiązań rodzinnych z tymi, którzy są już w Anglii.
Krytycy twierdzą jednak, że niektóre z przybyłych „dzieci” wyglądają na dużo starsze, niż oficjalnie podają i ostrzegają, że wiele osób dorosłych może w ten sposób bezprawnie dostać się na teren Wielkiej Brytanii.

Po opublikowaniu zdjęć przybyłych „młodocianych uchodźców”, konserwatysta David Davies napisał na Twitterze: „Nie są to dla mnie dzieci. Mam nadzieję, że brytyjska gościnność nie jest nadużyta „.

Tymczasem Iain McGregor napisał: „Czy brytyjski minister spraw zagranicznych uważa, że ​​jesteśmy głupi? Spodziewałem się, że przyjmują dzieci poniżej 16 roku życia, nie w wieku powyżej 21 lat.”

Zobacz również: