Prezenterka międzynarodowej stacji radiowej BBC weszła w ostrą debatę z Dominikiem Tarczyńskim (PiS), po tym jak odrzuciła poglądy polskiego narodu i pogardziła oporem kraju wobec imigrantów w UE.

W gorącej 5-minutowej wymianie zdań dziennikarka BBC wciąż przerywała Tarczyńskiemu. Gdy skutecznie przeciwstawiał się jej argumentom i bronił demokratycznej woli narodu polskiego, prezenterka z minuty na minutę była coraz bardziej wzburzona.

Na pytanie, dlaczego Polska nie „uhonoruje” porozumienia z Unią Europejską w sprawie uchodźców, Tarczyński odpowiedział: -No cóż, głównie dlatego, że ludzie, którzy nas zagłosowali tak zadecydowali. Poprzedni rząd miał taką umowę, a teraz Polacy powiedzieli, że nie chcą takiego zagrożenia w Polsce i musimy to szanować.

Tarczyński zdecydowanie skrytykował także BBC i UE za to, że wszystkich którzy przybyli do Europy nazywają uchodźcami. -Jestem prawnikiem i wiem,  że oni nie są uchodźcami, tylko imigrantami – powiedział. I dodał: -Istnieje różnica prawna między uchodźcą a imigrantem. Uchodźcą jest osoba, która ucieka do pierwszego bezpiecznego kraju, nie pływając po całym świecie poszukując [społecznego i lepszego życia], więc nie mówimy tu o uchodźcach.

mb

 

 

Zobacz również: