Wujkowie 19-letniej muzułmanki zamordowali ją, a jej ciało spalili z obawy, że po rozwodzie  będzie rozmawiała i spotykała się z innymi  mężczyznami. Tym samym zhańbiłaby rodzinę. Według własnego przekonania, nie mieli innego wyjścia, i oczywiście musieli ją zabić, Taki bowiem jest  islamski kod honoru!
Do zbrodni doszło w mieście Lakiya, na północ od izraelskiego Beersheba.
19-letnia Hanan al-Bahiri, niedawno rozwiodła się, i zamierzała wrócić do rodziców o czym wspomniała w rozmowie telefonicznej z matką. Jednak do rodzinnego domu nigdy nie dotarła.
Jej matka poinformowała o zniknięciu córki policję, co spowodowało śledztwo i aresztowanie sześciu członków rodziny. Jeden z podejrzanych ostatecznie przyznał się  i zaprowadził funkcjonariuszy w miejsce, gdzie mordercy zakopali ciało kobiety.
 Policja poinformowała, że dwóch wujów 19-latki  oraz syn jednego z nich, uprowadzili ją w nocy i przesłuchiwali na temat rozwodu i jej obecnego stylu życia, po czym zamordowali ją i pochowali nieopodal domu jednego z nich.
Jak zeznali, obawiali się, że ich krewna będzie po rozwodzie rozmawiała z innymi mężczyznami, a tym samym zhańbi rodzinę.
 Z tego powodu nie poczuwają się do winy.
(ode)

Zobacz również: