Służby bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej udaremniły w  miniony piątek, 23 czerwca, atak wymierzony w pielgrzymów zgromadzonych w Wielkim Meczecie w Mekce.
Jak podało saudyjskie MSW, policja zdołała  zneutralizować zamachowca, który wysadził się w powietrze. Aresztowała także pięć osób współpracujących z nim.
Zamachowiec wysadził się w powietrze w momencie, gdy funkcjonariusze otoczyli dom nieopodal Wielkiego Meczetu, gdzie mieściła się baz terrorystów, której przygotowywali się do przeprowadzenia ataku. Wybuch doprowadził do zawalenie się budynku. W trakcie eksplozji 11 osób zostało rannych, w tym 5 policjantów.
Jak wynika z oświadczenia saudyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, siły bezpieczeństwa zlikwidowały dwie grupy terrorystów w Mekce oraz kolejną w pobliskim portowym mieście Dżudda nad Morzem Czerwonym. Wśród aresztowanych jest jedna kobieta. Nie ujawniono narodowości i powiązań zamachowców.
Terroryści mieli zaatakować wiernych zgromadzonych w Wielkim Meczecie w Mekce, który jest celem pielgrzymek muzułmanów z całego świata.
NS

Zobacz również: