Man being angry at woman and using violence
Swoiste prawo szariatu przyjęła rosyjska Duma.  Ustawa łagodząca przemoc w rodzinie – nazywająca  ją drobnym wykroczeniem – została przyjęta większością głosów. Nowa ustawa pozwala raz w roku pobić własną żonę bez ponoszenia większych konsekwencji. Potem damski bokser dostanie najwyżej mandat.
Nowe pra0wo zakłada całkowitą dekryminalizację przemocy rodzinnej. Bezkarnie można teraz bić żonę, grozić jej śmiercią czy nie płacić alimentów. Gdyż te czyny będą ,w myśl nowego prawa, karane jedynie na drodze administracyjnej. W praktyce oznacza to, że damski bokser za pobicie żony może dostać najwyżej mandat. Do woli i bezkarnie może ubliżać i i poniżać, a nawet grozić śmiercią. Sądy nie będą się także zajmować niepłaconymi alimentami.
Według statystyk, w Rosji –  na skutek pobicia przez męża lub inną osobę najbliższą –  ginie co roku 14 tysięcy kobiet. Z danych MSW z wynika, że przemoc występuje w 25 procentach rosyjskich rodzin. Jest ona w zasadzie akceptowane zarówno przez władze, jak i społecznie.
ex