Violence, Child. (Photo By BSIP/UIG via Getty Images)

Bawarski nastolatek ma postawione zarzuty próbę ciężkiego uszkodzenia ciała po tym jak strzelał do tajlandzkiego monarchy z pistoletu zabawki. Do zdarzenie doszło 10 czerwca w bawarskim miasteczku Erding, kiedy król jeździł na rowerze.

Dnia dwaj chłopcy w wieku 13 i 14 lat, wystrzelili do niego z plastikowych kulek. Maha Vajiralongkorn ze swoją świtą   ponownie w ciągu dnia, jechał rowerem w tym samym miejscu. I ponownie został ostrzelany.

zdaniem niemieckich mediów chłopcy mogli nie wiedzieć, do kogo dokładnie strzelają.
Ponieważ młodszy z nastolatków nie osiągnął minimalnego wieku odpowiedzialności karnej, która w Niemczech wynosi 14 lat, nie może ponosić osądzony. Jego kolega stanie jednak przed sądem. Mimo że król nie naciskał na to osobiście, to jego otoczenie złożyło skargę.
– Król nie był zainteresowany podjęciem jakichkolwiek działań prawnych przeciwko chłopcom. Ale w Niemczech nie zależy od ofiary postawienie komukolwiek zarzutów- powiedział rzecznik policji prasowy Thomas Rauscher.

Król Maha Vajiralongkorn nie został jeszcze oficjalnie koronowany, po śmierci zmarłego ojca, Bhumibol Adulyadej, którego kremacja ma się odbyć w październiku tego roku.

Tajski monarcha w 2016 roku kupił willę w pobliżu jeziora Starnberg, w bawarskiej miejscowości Tutzing.

ex