Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doprowadził muzułmanin, który zażądał 1000 lajków na Facebooku. W przeciwnym razie zagroził, że wyrzuci dziecko z 15. piętra.

Zdjęcie małego chłopca, który jest trzymany za oknem na 15. piętrze wieżowca w Algierii pojawiło się na Facebooku w minioną niedzielę. Autora tej okrutnej fotografii był krewny chłopca. Zdjęcie, które obiegło Internet, było podpisane słowami: „tysiąc lajków, albo go upuszczę”.

Oburzeni internauci poinformowali o wszystkim policję. Funkcjonariusze szybko zatrzymali szaleńca, który został doprowadzony przed sąd. Jednak zaprzeczył on oskarżeniom twierdząc, że zdjęcie jest fotomontażem… zrobionym przez internautów. Ojciec dziecka również stwierdził, że „była to tylko niewinna zabawa”.

– Oryginalne zdjęcia były zrobione na balkonie z widocznymi barierkami. Ktoś je musiał usunąć. – twierdził autor zdjęcia w sądzie.

Tłumaczył, że była to jedynie niewinna zabawa i nie chciał narażać życia dziecka. Jednak sąd uznał zdjęcia za autentyczne i skazał mężczyznę na 2 lata więzienia.

 eps