Jak donosi stacja telewizyjna CNN, amerykańskie satelity szpiegowskie odnotowały wzmożoną aktywność na poligonie nuklearnym w Korei Północnej. Północnokoreańscy robotnicy prowadzili prace na jednym z wejść do podziemnego poligonu, precyzuje stacja. Prawdopodobnie Pjongjang przygotowuje kolejną, szóstą próbę atomową.

Amerykańskie agencje wywiadowcze są zdanie, że KRLD jest gotowa do przeprowadzenia testu nuklearnego. Stany Zjednoczone nie wykluczają, że ​​Korea Północna przeprowadzi próbę nuklearną jeszcze dziś. W czasie dialogu USA i Chin w Waszyngtonie, który odbywa się na szczeblu ministerstw spraw zagranicznych i obrony.

Stany Zjednoczone od dawna starają się przekonać Chiny do wywarcia nacisku na Koreę, aby zaprzestała swojego programu nuklearnego. Warto pamiętać, że większość zagranicznej działalności gospodarczej Korei Północnej przypada na Chiny. We wtorek Donald Trump niespodziewanie ogłosił, że wysiłki Chin „nie przyniosły rezultatów”. Trump nie sprecyzował swoich słów. Zaś Pekin jeszcze nie zareagował na tę wypowiedź Trumpa.

NS