SZWECJA: Arab gwałcił murzyna i wyzywał go od gejów i czarnuchów

27-letni Marokańczyk zgwałcił mężczyznę na cmentarzu w Sztokholmie. W czasie gwałtu wyzywał swoją ofiarę od  „Paskudnych, murzyńskich  gejów!”
Marokańczyk Khalid poznał  bezdomnego mężczyznę  w McDonald’s i zwabił go na cmentarz w centrum Sztokholmu.
Tam wyciągnął nóż, przyłożył go do gardła ofiary i stwierdził: – Teraz  cię będę pier… śmierdzący geju!
Co też uczynił, zmuszając mężczyznę do seksu oralnego, a potem zgwałcił go analnie. W trakcie tej sodomii 25-letni Marokańczyk krzyczał: – Pieprzyć gejów! Czarnuchów!
Po wszystkim zranił mężczyznę nożem w nogę i uciekł. Niebawem jednak został schwytany i oskarżony o napaść, gwałt oraz ranienie swojej ofiary.
Podczas przesłuchań policyjnych Khalid skarży się, że jego rodzina zabije go lub odrzuci, gdy dowie się, że uprawiał seks z  mężczyzną. Wyjaśnił, że seks między mężczyznami nie jest akceptowana w arabskiej kulturze i jest nawet karany.
16 marca 2015 roku poprosił o azyl w Szwecji. Wówczas  twierdził, że był obywatelem Algierii. Khalid był już wcześniej karany za kradzieże i włamania.
Teraz przez sąd w Sztokholmie został skazany na 4 lata i 2 miesiące więzienia. Musi również zapłacić 195 000 koron (20.000 euro) odszkodowania zgwałconemu mężczyźnie.
eps