Pod meczetem przy Seven Sisters Road, w londyńskim Finsbury Park, samochód wjechał w ludzi wychodzących ze świątyni po wieczornych modlitwach z okazji ramadanu. Jak poinformowała policja nie żyje jedna osoba, a 10 jest rannych.

Do incydentu doszło o godzinie 0.20 (1.20 polskiego czasu). Wówczas biała furgonetka wjechała w ludzi w pobliżu meczetu w Finsbury Park. Niektórzy naoczni świadkowie informują, że kierowca jechał prosto w tłum wychodzący z meczetu: – Furgonetka powoli i celowo kierowała się w stronę zatłoczonej kawiarni na zewnątrz meczetu – mówi jeden ze świadków. Według niektórych źródeł, kierowca wyszedł z samochodu, po tym, jak najechał na  ludzi na chodniku. Trzymał w ręku nóż i dźgnął nim co najmniej jedną osobę.

Policja przekazała, że kierowca ciężarówki to 48-letni mężczyzna. Wiele doniesień twierdzi, że napastnik jest białym mężczyzną. Został on ujęty przez świadków na miejscu i przekazany policji.  Z relacji świadków wynika, że w samochodzie były łącznie 3 osoby, jednak 2 uciekły.

Premier Theresa May stwierdziła, że policja traktuje to zajście jako „możliwy atak terrorystyczny”.

ex