Policjanci ze śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 47-letni obywatel Wietnamu przyszedł do firmowego sklepu z zegarkami i próbował zamienić markowy oryginał na przyniesioną w kieszeni imitację. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w jednym z firmowych salonów z zegarkami. Do sklepu wszedł mężczyzna i poprosił obsługę o pokazanie markowego zegarka wartego 30 tysięcy euro. 47-latek oglądając zegarek, poprosił jednocześnie ekspedientkę o pokazanie katalogu innych zegarków.

Obywatel Wietnamu wykorzystując nieuwagę personelu sklepu, podmienił oryginalny zegarek na przyniesioną w kieszeni podróbkę. Pod pretekstem pilnego kontaktu z żoną wyszedł nagle ze sklepu. Ekspedientka po wadze zegarka i jego tarczy zorientowała się szybko, że to imitacja. Krzycząc i wzywając pomocy, wybiegła za 47-latkiem.
Uciekającego mężczyznę ujął przypadkowy przechodzień, a wezwani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali obywatela Wietnamu, znajdując przy nim drogocenny zegarek.
Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP