Policja w Hamburgu poszukuje dwóch uchodźców, którzy usiłowali zgwałcić dwie kobiety w dzielnicy Wilhelmsburg w  Hamburgu. Bandyci ciężko pobili kobiety.

Migranci napadli i ciężko zranili dwie rowerzystki,  usiłowali je także zgwałcić. Kobiety, w wieku 26 i 30 lat, jechały11 czerwca,   wczesnym rankiem  na rowerach, gdy nagle podeszli do nich dwaj gwałciciele. Jak informuje policja, najpierw mężczyźni zeszli z drogi rowerzystkom, aby mogły swobodnie przejechać. Jednak po chwili zaatakowali rowerzystki tak, że upadły one na ziemię.  Wówczas sprawcy zaciągnęli je w krzaki i usiłowali zgwałcić, bijąc przy tym swoje ofiary.

Nie wiadomo, jak zakończyłaby się dla nich ta historia, gdyby nie przypadkowy przechodzień, który usłyszał krzyki kobiet. I natychmiast  przyszedł im z pomocą. Sprawcom udało się jednak uciec. Zaś ofiary z poważnymi obrażeniami twarzy zostały zabrane do szpitala.

Policja poszukuje teraz wszystkich świadków tego zdarzenia. Pomimo natychmiastowych poszukiwań przy użyciu helikoptera policyjnego oraz pięciu wozów policyjnych, nie udało się odnaleźć sprawców.   Napastnicy zostali opisani przez ofiary w następujący sposób:  1,70 m do 1,75 m wysokości, „południowy” wygląd, smukłe figury, krótkie, ciemne włosy. Jeden ze sprawców ubrany był w lekką odzież

Ubrania sprawców mogły zostać zabrudzone krwią kobiet.

ex