Faisal Hussein (25 lat) i Arbaaz Ahmed (19 lat)- mieszkańcy Bradford w Wielkiej Brytanii, wzięli swoją matkę i siostrę za niewolniczki i zmuszali je m.in do mycia się w małym wiadrze z wodą.

Cały proceder trwał 18 miesięcy. W tym czasie obie kobiety otrzymywały 1 funt miesięcznie na wydatki. 30-letnia siostra mężczyzn była także brutalnie bita. Bracia używali paska, drewnianej łyżki i butów podczas długotrwałego i powtarzającego się znęcania nad kobietą. Sam sędzia podczas procesu powiedział, że to, w jaki sposób została maltretowana było „absolutnie przerażające”.

Bradford- to tutaj mieszkali zwyrodnialcy

Adwokat Ahmeda- Nick Worsley, powiedział, że nastolatek był świadkiem podobnego zachowania swojego ojca, co mogło sprawić, że taki sposób traktowania matki i siostry wydawał mu się być akceptowalny.  Podczas procesu zwyrodnialec stwierdził, że zrobiłby wszystko, aby złagodzić błędy i obiecał, że więcej tak nie postąpi. Andrea Parnham- reprezentujący Husseina, oświadczył z kolei, że jego klient wstydzi się za to, co zrobił.

Starszy z braci usłyszał wyrok 32 miesięcy pozbawienia wolności, natomiast młodszego umieszczono w areszcie młodzieżowym.

mb