KRAKÓW: Wiara we „wnuczków” jest nadal silna

Do banku znajdującego się w krakowskich Mistrzejowicach przyszło starsze małżeństwo, które starało się o uzyskanie kredytu – jak twierdzili na remont mieszkania. Wniosek kredytowy został rozpatrzony pozytywnie i małżeństwo czekało na wypłatę pieniędzy.

W pewnym momencie kobieta odebrała telefon, a pracownik banku z kontekstu rozmowy wywnioskował, że starsi państwo chcą wziąć kredyt dla naciągaczy. Po rozmowie z małżeństwem był już pewny że chodzi o oszustwo, dlatego też sporządził wniosek o odrzucenie kredytu i natychmiast poinformował Policję.

Przybyli na miejsce policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie ustalili, że tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka i poinformował, że miał ciężki wypadek samochodowy. W związku z tym zdarzeniem potrzebował bardzo szybko 40 tys. zł na kaucję, bo jak stwierdził inaczej grozi mu areszt. Kobieta przejęta losem „wnuka” powiedziała, że nie ma całej kwoty w domu, ale szybko pojedzie z dziadkiem do banku i weźmie kredyt.  Następnie do rozmowy telefonicznej włączył się inny mężczyzna podający się za policjanta i to on instruował kobietę, co ma dalej robić, gdzie jechać i jakimi środkami transportu, aby wziąć kredyt.

W wyniku szybkiej i prawidłowej reakcji pracownika banku pokrzywdzona nie poniosła żadnych strat. Policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

KWP w Krakowie/mg, ig