Skrajnie prawicowa partia „III Droga” na rozsyłanych pocztówkach wzywała wszystkie osoby popierające napływ uchodźców do opuszczenia Niemiec. Jeden z polityków wziął to na serio- podaje portal Deutsche Welle.

„Kto nie kocha Niemiec, ten powinien opuścić Niemcy”- taki napis widniał na pocztówce. Na odwrocie wymieniono kilka sposobów na to, jak można opuścić kraj: piechotą, statkiem albo samolotem. Obok było pole do zakreślenia swojego wyboru.

Kartki zostały rozesłane do polityków, działaczy związkowych i dziennikarzy, którzy zdaniem autorów prowokacji sprzyjają uchodźcom.

Kai Bitzer- polityk Zielonych, gdy otrzymał pocztówkę postanowił uderzyć w prawicowców. Potraktował „talon na podróż” dosłownie i postanowił pojechać frachtowcem do Afryki na koszt „III Drogi”. Jak podaje Deutsche Welle, podróż miałaby kosztować prawie 2000 euro. Jednak organizatorzy akcji odmówili zrealizowania talonu i wypłaty pieniędzy.

Sprawa trafiła do sądu. Szef „III Drogi” tłumaczy, że jego partia nie oferowała w ogóle żadnej podróży, miała być to polityczna prowokacja i happening. Polityk Zielonych upiera się z kolei, że ten talon to jasna obietnica wygranej. Orzeczenie w tej sprawie sąd ma wydać 29 czerwca.

źródło: dw.com