Już w najbliższą sobotę (10 czerwca) w Domu Darmstadt odbędzie się koncert „Tango Argentino”. Śpiewająca Alejandra Latosinski i towarzyszący jej gitarzysta Javier Díaz González zaprezentują tango argentyńskie w repertuarze nawiązującym do lat dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Bilety w cenie 10 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9a).

Duet Latosinski-Díaz koncertuje na całym świecie – od Argentyny, przez Hiszpanię, Włochy, Francję, po Polskę. Oboje pochodzą z Argentyny: mająca polskie korzenie Alejandra z Santa Fe,Javier z Buenos Aires, czyli miejsca gdzie ponad 130 lat temu narodziło się tango. Artyści prezentują obszerny i zróżnicowany repertuar tanga (jako rodzaju muzyki) ze świeżym i awangardowym spojrzeniem, lecz bez utraty klasycznej tradycji gatunku. Tango, zarówno w formie tańca, jak i gatunku muzycznego, w roku 2009 zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Podczas czerwcowego koncertu w Domu Darmstadt duet wykona utwory ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Tango Argentino”. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Argentyny w Polsce.

Koncert duetu Alejandra Latosinski i Javier Díaz González pt. „Tango Argentino” odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 18:00 w sali koncertowej Domu Darmstadt (Pl. Stary Rynek 8). Bilety w cenie 10 zł (w dniu koncertu – 15 zł) są jeszcze dostępne Bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a).