Władze Korei Północnej zapowiedziały, że   obrócą Japonię w popiół jeszcze wcześniej, i to szybciej niż zrobią to ze Stanami Zjednoczonymi. Co ciekawe deklarację taką złożył przewodniczący Narodowej Komisji do spraw Pokoju KRLD.

„Jeżeli Japonia rzeczywiście martwi się o swoje bezpieczeństwo, to powinna zrezygnować z wrogiej polityki wobec Korei Północnej i usunąć ze swojego terytorium bazy amerykańskie. Powinna pamiętać, że w przypadku nieprzewidzianych okoliczności i dalszej wrogości wobec KRLD archipelag może zostać obrócony w popiół jeszcze zanim spotka to USA” —zakomunikował północnokoreański urzędnik.

Zwrócił on uwagę Japonii, że „nie powinna wdawać się w awantury z niezwyciężonym i bezlitosnym mocarstwem jądrowym”, jakim jest Korea Północna. Taką  „pokojową” reakcję KRLD wywołały oświadczenia Japonii o jej trwałym sojuszu z USA w odpowiedzi na przeprowadzane w tygodniowych odstępach czasu testy pocisków balistycznych i manewrujących Korei Północnej. Ostatnia próba rakietowa odbyła się w miniony czwartek rano,  gdy Korea wystrzeliła kilka przeciwokrętowych pocisków manewrujących.

NS