Film, który publikujemy pokazuje moment, w którym brytyjska policja przybyła na miejsce ataku terrorystów w londyńskim Borough Market. Kamera monitoringu ulicznego zarejestrowała ostatnie chwile terrorystów: Khuram Butta, Rachid Redouane’a i Youssefa Zaghby, którzy 3 czerwca doprowadzili do zabicia 8 osób i ranienia 48 .

W 56-sekundowym, pozbawionym dźwięku filmie widać terrorystów, na ulicy Stoney Street w Borough Market, gdzie atakują przechodniów. Film pokazuje, jak bezskutecznie próbowali wejść do pubu Wheatsheaf, ale zostali zatrzymani przez personel, który zabarykadował drzwi.

Chwilę później podjeżdża samochód policji, z którego wysiada trzech funkcjonariuszy uzbrojonych w karabiny maszynowe. Za moment pojawia się kolejny samochód policyjny. Widać jak policjanci, zmierzają do zneutralizowania napastników.

Policja strzela do bandytów, gdy ci odmawiają poddania się. Jeden z nich biegnie do oficera, który wraz z kolegami, kontynuuje strzelanie, dopóki podejrzany nie padnie martwy na ziemi. Podobnie jak jego wspólnicy.

es