Wystawa starych zdjęć w fotoplastykonie

Fundacja Koncept Kultura wraz z gminą Grodzisk i tutejszym Centrum Kultury zaprasza  mieszkańców na wernisaż wystawy „Grodzisk w fotoplastykonie”. Będzie to podróż w przeszłość miasta i to niemalże stuletnią.

W niedzielę 11 czerwca o godzinie 12.30 w Parku Skarbków, odbędzie się wernisaż wystawy „Grodzisk w fotoplastykonie”. Dzięki Fundacji Koncept Kultura każdy chętny będzie mógł obejrzeć Grodzisk sprzed prawie stu lat, tym samym poznając miejsca, które dziś wyglądają  inaczej, a także obejrzeć ówczesnych mieszkańców miasta.

Na wystawie znajdą się przedwojenne zdjęcia Grodziska,  częściowo przerobione w technologii trójwymiarowej, które będzie można oglądać przy pomocy okularów  stereoskopowych w fotoplastykonie zainstalowanym w Parku Skarbków.

Wernisaż zaprezentuje 25 par trójwymiarowych zdjęć. Będą przedstawiały m.in. ulicę Błońską w 1912 r. (dziś 11 Listopada), kaplicę św. Krzyża ze zdjęcia z  lat  20-tych XX wieku, która powstała w 1713 r. w podziękowaniu za  ustanie epidemii cholery, mieszkańców Grodziska lat 20-tych spędzających czas przy grze w karty, strażaków z Przemysłowej Straży Pożarnej z lat 30-tych XX wieku na podwórku Zakładów Chemicznych „Grodzisk” i dzieci bawiące się w szkolnej świetlicy w roku 1932. To tylko kilka z wymienionych zdjęć, a zobaczyć będzie można o wiele więcej. Organizatorzy zapraszają. Wystawa potrwa do 7 lipca.

am