Delegacja reprezentująca Panamę od kilku dni przebywa w Polsce. Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, w czasie którego omawiane były kwestie logistyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed aktami terroru- podaje naszdziennik.pl

Panamczycy, chcą skorzystać z polskiego doświadczenia ze Światowych Dni Młodzieży. W spotkaniu wzięli udział szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, ówczesny koordynator ŚDM Paweł Majewski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz przedstawiciele służb, które uczestniczyły w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.

Zjawisko terroryzmu jest powszechne na całym świecie, a skutki, z którymi trzeba się zmagać, są jednakowe. Sposób postępowania można wypracować jednakowy i my doświadczeniami, jak byliśmy na to przygotowani, dzisiaj podzieliliśmy się z delegacją z Panamy – powiedziała Beata Kempa.

Jak czytamy na portalu naszdziennik.pl, Enrique Zarak- ambasador Panamy w RP stwierdził, że podczas ŚDM nasz kraj odniósł sukces i teraz jego kraj chce wzorować się na Polsce.

źródło: http://www.naszdziennik.pl/