Dziś w Paryżu muzułmanin zaatakował młotkiem policjanta, który patrolował okolice katedry Notre-Dame Jak podaje agencja AFP, atak został zakwalifikowany jako akt terrorystyczny.
Do ataku na policjanta doszło we wtorek o 15.40 na schodach katedry Notre Dame w Paryżu. Islamista uzbrojony w dwa noże i młotek uderzył zaatakował  policjanta na dziedzińcu katedry Notre Dame. Napastnik został zneutralizowany przez innego policjanta, który go postrzelił, ciężko raniąc. Zamachowiec  został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Policjant odniósł niewielkie obrażenia.

Plac przed katedrą Notre Dame został ewakuowany i otoczony kordonem  przez policję, która przetrząsała każdy zakątek – w tym katedrę – w poszukiwaniu ewentualnych wspólników terrorysty.

Około tysiąc osób zostało zatrzymanych  wewnątrz katedry, których stopniowa ewakuacja rozpoczęła się około godziny 18. Policji pomagało  w tłumaczeniu poleceń turystom dwóch biskupów .

Według Gérarda Collomba, ministra spraw wewnętrznych, napastnik wygląda jak algierski student. W czasie ataku, krzyknął: – To jest za Syrię!
Jak twierdzi AFP, zamachowiec twierdził, że jest żołnierzem państwa islamskiego.
EX