Nożownik z Afganistanu zabił 5-letniego chłopca i  ciężko ranił  jego  matkę w bawarskiej gminie Arnschwang. Policja została powiadomiona o tragedii w sobotę, 3 czerwca,  godzinie 16:50 czasu lokalnego. Gdy policjanci przybyli na miejsce odkryli  masakrę w schronisku dla migrantów.

Funkcjonariusze zastrzelili napastnika, który został zidentyfikowany jako 41-letni obywatel Afganistanu, mieszkał w tym samym schronisku, co jego ofiary.

Mężczyzna ten  złapał chłopca i zaatakował go nożem. Zanim został zneutralizowany, sprawca ranił także matkę chłopca, 47-letnią obywatelkę Rosji. Kobieta została zabrana do szpitala w stanie ciężkim. Jej drugie dziecko, sześcioletni chłopiec był obecny  w czasie brutalnego ataku. Jest w szoku, ale fizycznie nie był zagrożony. Został też przywieziony do szpitala i jest pod opieką psychologów.
Jak dotąd nie jest jasne, co spowodowało atak islamskiego  szaleńca,  policja rozpoczęła w tej sprawie śledztwo.

Obaj chłopcy i ich matka od kilku lat mieszkali w tym schronisku, dobrze opanowali język niemiecki. Zdaniem  lokalnych władz, kobieta była spokojna i miła wobec wszystkich.

Po tym tragicznym zajściu ewakuowano  wszystkich 18 mieszkańców schroniska.

ex