Napadł z kosą na auto i groził zabójstwem

Opolscy policjanci zatrzymali agresywnego 41–latka. Mężczyzna w minioną sobotę jadąc oplem zajechał drogę trzem mieszkańcom Ostrowa Lubelskiego, a później groził uszkodzeniem ciała i zabójstwem. Wyjął z samochodu dwa ostrza kosy za pomocą których wybił szybę i porysował auto.  41–latek usłyszał zarzuty. Teraz za swoje czyny usłyszał zarzuty.

W  minioną sobotę tuż przed północą dyżurny opolskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na drodze: Wilków – Karczmiska kierujący samochodem marki Opel początkowo śledził pojazd marki BMW, którym podróżował zgłaszający, a następnie doprowadził do jego zatrzymaniania i zaatakował jadących w nim pasażerów. Mężczyzna wyjął z samochodu dwa ostrza kosy, którymi wybił szybę, a następnie porysował lakier w bmw. Męzczyzna przez cały czas groził napadniętym pozbawieniem życia.

Sprawą zajęli się opolscy policjanci, którzy ustalili, że napastnikiem był 41–letni mieszkaniec gminy Wilków. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

41-latek usłyszał zarzuty groźb oraz uszkodzenia samochodu. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Mężczyzna tłumaczył, że zaatakował pasażerów bmw bo przestraszył się ich przewagi liczebnej. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

E.Ż.