Para radykalnych islamistów z Austrii została oskarżona o zmuszenie ich pięciorga dzieci do oglądania filmów z ISIS w roli głównej.

Rodzice (29 i 39 lat) stanęli przed sądem w Graz, w Austrii. Nakłaniali oni swoje dzieci do oglądania krwawych ataków, aby „przekształcić je w lepszych dżihadystów”. Małżeństwo zabrało nawet swoje latorośle do Syrii, gdzie codziennie zmuszali je do oglądania przerażających filmów z urywkami scen walk ISIS. Aby zgromadzić pieniądze na wyjazd sprzedali samochód. Ośmioletniego syna wysłali natomiast na szkolenie z uzbrojenia wojskowego w celu „samoobrony”.

Niektóre z pięciu dzieci opisywały szokujące filmy jako „fajne”, a inne uznały je przed sądem za „okropne”. Ojciec twierdzi natomiast, że w swoim lokalnym meczecie został „zmarginalizowany” przez radykalną sektę. I chociaż zaprzecza, że ​​jest członkiem IS, przyznał, że otrzymał samochód, mieszkanie i pracę od grupy terrorystycznej. Nie zamierza jednak rezygnować z zaplecza socjalnego w Austrii. Matka ​​nie widzi niczego złego w postępowaniu i radykalizacji męża, trzymającego w domu karabin szturmowy. –Każdy taki ma– stwierdziła.