Urbanistyka polskich miast się zmienia

Jeszcze kilka lat temu rynek nieruchomości premium był w Polsce marginalny. Obecnie rozwija się jednak dość dynamicznie. Od trzech lat sprzedaż apartamentów zdecydowanie wzrasta. Jak widać, zapotrzebowanie na luksusowe lokale mieszczące się w nowoczesnych wieżowcach jest duże i Polacy chętnie decydują się w nich zamieszkać.

„Budynki te bardzo często są multifunkcjonalne. Oprócz apartamentów znajdziemy w nich również powierzchnie biurowe, komercyjne, hotelowe czy restauracje […]. Tego typu nieruchomości cieszą się ogromnym zainteresowaniem też dlatego, że nasz styl życia nieco się zmienia. Dzisiaj coraz więcej osób chce mieszkać w wyjątkowym, świetnie zaprojektowanym budynku, którego bryła wpisuje się w architekturę miasta, ale jednocześnie wyróżnia” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Małgorzata Ostrowska, dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w firmie J.W. Construction Holding S.A.

Lokale w apartamentowcach nie są oczywiście kupowane przez klientów indywidualnych jedynie w celach mieszkalnych. Na zakup apartamentów często decydują się także inwestorzy, którzy następnie wynajmują je lokatorom lub firmom szukającym biur. Inną możliwością jest niewykorzystywanie mieszkania i czekanie, aż jego wartość wzrośnie, aby je wtedy sprzedać.