Na portalu YouTube zostało opublikowano nagranie dokonane podczas przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu (woj. mazowieckie). Słownictwo, jakiego używa policjant szokuje, i na pewno nie powinno być używane przez stróża prawa. To po prostu 10-minutowy stek bluzgów, wulgaryzmów oraz gróźb – w większości karalnych. Być może nie z każdym da się rozmawiać kulturalnie, jednak dawka przekleństw i wyzwisk została mocno przekroczona.

Funkcjonariusz między innymi stwierdza: „Trafiłeś na gorszego poj…, niż ci się wydaje. Jak będę chciał, to cię zgnębię, aż się z…sz.” Policjant zastanawia się, czy jego słowa trafiają do rozmówcy, „czy tylko monolog liryczny uskutecznia”. Grozi również mężczyźnie , że przy kolejnym spotkaniu będzie przesłuchiwaną osobę ciągnął za samochodem i dodaje: „gdybyś miał cip.., to bym cię zru…”, „albo sobie pomożesz, albo cię dojadę, k…, rudy”.

Jak poinformowała Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, nagranie zostało ujawnione przez policjantów wydziału do Walki z Cyberprzestępczością i jest sprawdzana jego autentyczności oraz czy doszło do popełnienia przestępstwa. Materiały w tej sprawie zostały także przekazane do Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

jes