Już w sobotę, 3 czerwca 2017 r. odbędzie się dziewiąta edycja Wioślarskich Regat o Puchar Wisły. Zawody na żywo będzie komentował Maciej Kurzajewski. Oprócz sportowych emocji na świeżym powietrzu dla kibiców przygotowano też piknik i koncert wieńczący regaty.

W najbliższą sobotę 3 czerwca 2017 roku na plaży na Saskiej Kępie u wylotu ul. Zwycięzców odbędą się zawody wioślarskie połączone z piknikiem i koncertem. Dziewiąte Regaty o Puchar Wisły rozpoczną się o godzinie 11:00. W rywalizacji wezmą udział osady z warszawskich liceów, amatorzy i weterani wioślarstwa. Zespoły będą startować w konkurencji łodzi cztero- i ośmioosobowych ze sternikiem.

W specjalnie przygotowanej strefie kibica nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Widzowie będą zagrzewać osady wioślarskie do walki wspólnie z Maciejem Kurzajewskim, który będzie komentował zawody. Dla najmłodszych przewidziano konkurencje sprawnościowe, takie jak Koziłkowa Mega Gra, zabawy z bańkami mydlanymi czy malowanie twarzy. Na chętnych czekać będzie instruktor z wioślarską łodzią treningową oraz bezpłatna wypożyczalnia kajaków. Piknik i Regaty zwieńczy koncert zespołu rockowego „Alergen”, który oprócz własnego repertuaru przypomni dobrze znane przeboje „Lady Pank”.

Dziewiąta edycja Regat Wioślarskich o Puchar Wisły, organizowana przez Fundację Towarzystwo Wioślarskie Syrenka, odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.