Były premier Australii- Tonny Abbott, wzywa do utworzenia specjalnych sądów ds. terroryzmu. Twierdzi, że specjalne organy powinny zajmować się tymi obywatelami, którzy służyli w szeregach dżihadystów, a następnie powrócili do kraju.

Abbott wezwał rząd Australii do walki z radykalnym islamem. W artykule opublikowanym w gazecie News Limited, Abbott ostrzegł, że niektóre fragmenty Koranu są bardzo niepokojące: „Wiele fragmentów muzułmańskiej świętej księgi nakazuje rzeczy, które są całkowicie niezgodne z nowoczesnym zachodnim życiem, a nawet uzasadniają terroryzm”- napisał Abbott.

Stwierdził też, że ​​Australia potrzebuje specjalnych sądów terrorystycznych, aby poradzić sobie z powrotem zagranicznych bojowników. „Nie można tolerować u muzułmanów tego, czego nigdy w życiu nie tolerowalibyśmy, gdyby czynów tych dopuszczali się nie-islamiści”- zaapelował były premier. „Jedynym bezpiecznym dżihadystą jest ten, który zgodnie z prawem został zabity, uwięziony lub całkowicie odcięty od islamizmu-dodał.

mb