Po kilku miesiącach przygotowań wracamy na kulturalną mapę Warszawy. 11 edycja Winylobrania, to największe przedsięwzięcie jakie do tej pory udało się nam przygotować.
Dzięki wspólnym wysiłkom organizatorów, Narodowego Centrum Kultury, zaprzyjaźnionych kolekcjonerów i dziennikarzy muzycznych przygotowaliśmy Wam na tę edycję coś specjalnego.

O godzinie 13.00 rozpoczynamy panel dyskusyny pt. „Okładki płyt – wczoraj i dziś”
Naszymi gośćmi będą artyści, dzięki którym powstało wiele kultowych okładek płyt winylowych: Marek Karewicz, Andrzej Pągowski oraz Forin!
Całe spotkanie poprowadzi Hirek Wrona!

– Marek Karewicz, autor okładek płyt m.in. Ewy Demarczyk, Niebiesko Czarnych, Czerwonych Gitar, i Ireny Santor, również fotograf (na fotografii skupił się po namowach samego Leopolda Tyrmanda), który robił zdjęcia m.in. Milesowi Davisowi i Rayowi Charlesowi.

– Andrzej Pągowski, grafik, którego prace były nagradzane od Warszawy po Los Angeles. Autor okładek płyt, twórca legendarnych plakatów, m.in. „Misia”, spektaklu „Mistrz i Małgorzata” i polskiego plakatu „Lotu nad kukułczym gniazdem”.

– Forin, grafik i graficiarz, najbardziej znany twórca okładek płyt hip hopowych w Polsce. Zrobił okładki m.in. dla Pezeta, Siwersa, Borixona, Łony, Proceenteego, Ostrego, Kalibra 44.
Ale to nie wszystko!

Po spotkaniu zapraszamy na licytację przedmiotów, z których zysk przeznaczamy na organizację letnich warsztatów dla dzieci z biednych rodzin. Będziecie mogli wylicytować przedmioty przygotowane przez naszych gości takie jak płyty czy plakaty z podpisami prelegentów.

Oczywiście nie zabraknie płyt winylowych. Na kiermaszu odbywającycm się w środku Kordegardy oraz przed nią spotkacie sklepy płytowe, prywatnych kolekcjonerów, dziennikarzy muzycznych, wydawców i DJów.

Najbliższa edycja jest dla nas szczególna. Dedykujemy ją Naszemu kochanemu przyjacielowi. Paweł Dąbroś – pomysłodawca imprezy, w kwietniu przekroczył bramę Krainy Wiecznie Grających Płyt. To dzięki niemu Winylobranie stało się najważniejszą imprezą kulturalną w Polsce związaną z tematyką płyt gramofononowych. To była jego największa pasja, którą będziemy kontynuować!

Zapraszamy!

Niedziela, 4 czerwca 2017
godz. 12-18
Galeria Kordegarda
Krakowskie Przedmieście 15/17
00-071 Warszawa