Policjanci z Bielska-Białej i Rybnika oraz śledczy z bielskiej prokuratury o północ ustalili mężczyznę podejrzanego o śmiertelne pobicie. 21-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego sam zgłosił się do komendy. Usłyszał już zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat więzienia. Bielski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
 W miniony piątek śledczy zostali wezwani do jednego z mieszkań na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł, gdzie odnaleziono zwłoki 29-letniego mężczyzny. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z prokuratorem i patologiem. Policyjni technicy kryminalistyki zabezpieczali ślady i gromadzili dowody. W tym samym czasie kryminalni przesłuchiwali świadków. Z ich relacji wynikało, że poprzedniego dnia w mieszkaniu doszło do awantury. Policjanci ustalili ponadto, że zginął samochód należący do 29-latka.
Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek ze śmiercią młodego mężczyzny może mieć mieszkaniec powiatu rybnickiego. W sobotę sprawca sam zgłosił się do komendy w Rybniku. Odnaleziono też skradzione bmw o wartości blisko 20 tys. zł. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Bielski sąd zadecydował wczoraj o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu do 12 lat za kratami.

KWP Katowice

Zobacz również: