Jak informuje szwajcarski portal Swissinfo, w Rosji pojawił się nowy, mroczny kierunek turystyczny. Są to wyjazdy do Szwajcarii w celu eutanazji. Chętnych ponoć nie brakuje.

Przedstawiciele firmy organizującej takie „wycieczki” twierdzą, że podobne wyjazdy Rosjanie mogli organizować wcześniej prywatnie. Teraz  jednak zaproponowano im nowy poziom usług, który nie wymaga załatwiania wielu niezbędnych formalności.

Podkreślono, że firma „Megapolis-Kurort” która zajęła się tym biznesem, złożyła już wniosek do Federalnej Służby ds. Własności Intelektualnej (Rospatent), aby zarejestrować znak towarowy „Eutanazja-Tour”.

Anatolij Aronow, dyrektor generalny tej firmy poinformował, że bazowy wyjazd będzie kosztować około 310 tysięcy rubli, czyli nieco ponad 21 tysięcy złotych.  W cenę wliczono przygotowanie niezbędnych dokumentów, bilet lotniczy do Szwajcarii, kilka dni pobytu i usługi lekarzy. Poinformował również, że przed dokonaniem eutanazji osoba chcąca rozstać się z życiem będzie musiała obowiązkowo odbyć dwa spotkania z psychologiem.

Jak podaje  portal Swissinfo, według  aktualnych danych statystycznych, że w 2014 roku 1,2 procenta wszystkich zgonów w Szwajcarii stanowiła śmierć w wyniku eutanazji.
NS