Policjanci z Katowic ustalili tożsamość i zatrzymali kolejnego mężczyznę, który brał udział w zdarzeniu gdzie ranne zostały dwie młode kobiety. 20-letni mieszkaniec Piekar Śląskich wpadł w ręce policjantów wczoraj wieczorem w Siemianowicach. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Katowiccy śledczy ustalili tożsamość kolejnych dwóch uczestników brutalnego ataku na kobiety w dniu 1 kwietnia na ulicy Piotra Skargi w Katowicach.

Wtedy w okolicy przystanku autobusowego około godziny 3.30 doszło do szarpaniny, a następnie ataku nieznanych wówczas mężczyzn na dwie młode kobiety. W efekcie 18-latka i jej o 6 lat starsza koleżanka zostały zranione przez jednego z napastników w twarz. Sprawca, za pomocą rozbitej butelki, brutalnie zadał obu paniom ciosy. 18-latka została zraniona w policzek, natomiast jej 24-letnia koleżanka w brodę. Po tym wszystkim napastnik wraz z kolegami uciekł.

Oprócz zatrzymanego 26-latka, w ręce stróżów prawa wpadł również jego 20-letni kompan. W czwartek około 19.00 policjanci zatrzymali go w mieszkaniu w Siemianowicach Śląskich, skąd trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. O zarzutach, jakie usłyszy, zdecyduje prokurator. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.
KWP Katowice