System komputerowy brytyjskich linii lotniczy British Airways uległ dziś poważniej awarii. To prawdopodobnie efekt cyberataku.  Najpierw odwołano wszystkie loty z londyńskich lotnisk Heathrow i Gatwick z powodu poważniej awarii systemu informatycznego, która powoduje gigantyczne  problemy w funkcjonowaniem brytyjskich linii na całym świecie.

Obecnie setki pasażerów utknęło na lotniskach w oczekiwaniu na swój lot. Gdy nastąpił atak wielu pasażerów zajmowało już miejsca w samolotach, jednak kontrolerzy lotów nie wyrazili zgody na start. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych od pilotów i pracowników lotniska Gatwick, prawdopodobnie lina lotnicza British Airways  mogła zostać zaatakowana przez grupę islamskich  hakerów.

Pasażerowie  linii utknęli na lotniskach w Wielkiej Brytanii, USA, Rzymie, Belfaście i Lizbonie. Wielu z nich czeka na lotniskach już przez kilka godzin, a sytuacja ciągle  jest daleka od ustabilizowania.

Linia lotnicza twierdzi, że wielokrotnie była ofiarą tego typu ataków, i pracuję nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu.

Okek