Ujawniono wewnętrzne dokumenty Facebooka – wytyczne dla moderatorów, mówiące o tym, co dwa miliardy użytkowników mogą, a czego nie wolno im umieszczać na swoich profilach- podaje TVP Info.

Do dokumentów dotarł brytyjski dziennik „Guardian”. Zawierają one informacje na temat tego, jak Facebook radzi sobie z takimi problemami jak przemoc, mowa nienawiści, terroryzm, pornografia, rasizm i samookaleczenie. TVP Info zauważa, że wśród wskazówek znalazły się także te dotyczące problemów pojawiających się zdecydowanie rzadziej, jak na przykład… kanibalizm.

„Uwagi takie jak „niech ktoś zastrzeli Trumpa” należy usunąć, ponieważ jako szef państwa znajduje się w specjalnej, chronionej kategorii. Ale już z kolei zdanie „aby złamać zołzie kark, upewnij się, że naciska na środek gardła” lub „odwal się i zgiń” mogą być dozwolone, ponieważ nie są uważane za wiarygodne groźby” – napisano w wytycznych.

W dokumentach są też zapisy dotyczące np. filmików, na których ktoś umiera. Oznaczone jako niepokojące, nie zawsze muszą być usuwane, bo czasem mogą pomóc w uświadamianiu na temat takich kwestii, jak choroby psychiczne. Znikać nie muszą także zdjęcia związane ze znęcaniem się nad dziećmi, jeżeli nie ma ono seksualnego charakteru. Wystarczy, że „nie zawierają elementów sadystycznych”.

źródło: tvp.info