Gościem poranka w Telewizji Republika była Miriam Shaded, prezes Fundacji Estera.

Unia pomaga nielegalnym imigrantom, którzy roszczą sobie prawo do pomocy. Te osoby są niezweryfikowane, bo większość z nich wyrzuca dokumenty albo ma dokumenty fałszywe. Widziałam, jak to wygląda w praktyce. Oni nie są w stanie zweryfikować tego, kto do Europy przyjeżdża – powiedziała Shaded.

Jej zdaniem Polska powinna zrobić jedną istotną rzecz – zamknąć granice dla nieobywateli Unii Europejskiej. Imigranci ekonomiczni, bądź nielegalni uchodźcy nie powinni mieć oficjalnego wstępu na teren Polski. –Dla każdego normalnego obywatela jest to stan zauważalny, dlatego zaczyna być to bardzo niebezpieczne – ostrzegła prezes Fundacji Estera.

Jeśli chodzi o wyznawców islamu, oni są wychowywani w takiej ideologii, która każe prześladować niewiernych – zaznaczyła. – Statystyki pokazują, że na terenie Europy częstotliwość chociażby gwałtów na Europejkach jest ogromna. Gwałty to bardzo niewygodny i pomijany temat. Na szczęście da się to oszacować. W Niemczech powstają strony internetowe, gdzie są rejestry, kiedy i gdzie ich dokonano. Unia Europejska stanęła po stronie oprawców, nie chroniąc ofiar – podsumowała Shaded.

źródło: telewizjarepublika.pl/ fot. Facebook