W Sądzie Rejonowym Kraków-Śródmieście odbyło się posiedzenie pojednawcze w sprawie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Maciejowi Maleńczukowi o naruszenie nietykalności cielesnej działacza Fundacji Pro – Prawo do życia.

Przypominamy, że prawnicy Ordo Iuris skierowali do Sądu Rejonowego w Krakowie prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego działacza Fundacji Pro-Prawo do życia, który podczas pikiety antyaborcyjnej został zaatakowany przez skandalistę Macieja Maleńczuka. Maciej Maleńczuk na swoim profilu w serwisie społecznościowym „Facebook” przyznał się do uderzenia wolontariusza Fundacji, a także znieważył innych pikietujących. Nawoływał również do udziału w ponownym ataku i rozbiciu pikiety.

Prawnicy Ordo Iuris zakwalifikowali atak Macieja Maleńczuka oraz pełne nienawiści wpisy na portalu społecznościowym, jako naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego. Prywatny akt oskarżenia został złożony w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia.

Na posiedzeniu pojednawczym stawili się zarówno pokrzywdzony jak i Maciej Maleńczuk. Do postępowania włączyła się prokuratura.

Strony nie pojednały się, co spowodowało skierowanie sprawy przez Sąd na rozprawę główną. Oznacza to rozpoczęcie postępowania karnego wobec Maleńczuka.

Kolejny termin rozprawy, podczas której zostaną przesłuchani pierwsi świadkowie, zaplanowano na 12 września 2017 r.

źródło: ordoiuris.pl