Wystartowała w przenośni i dosłownie w Muzeum Mazowsza Zachodniego wystawa „88 Lat Dookoła Świata. Historia Polskich Linii Lotniczych LOT”. Wernisaż, który odbył się w Noc Muzeów 20 maja zgromadził rekordową liczbę pasażerów.
Na pokładzie gości witali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. To oni byli tego wieczoru gwiazdami, bowiem ich liceum otrzymało szczególne wyróżnienie od narodowego przewoźnika. Od 1 września 2017 r. w szkole rusza klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej właśnie pod patronatem PLL LOT. Jednak już teraz nauczyciele i uczniowie wykazali się profesjonalizmem, sprawiając, że wszyscy goście czuli się wyjątkowo. Podróżni także byli wyjątkowi. Kapitanowie lotu dyrektor liceum Urszula Matusiak oraz dyrektor muzeum Bogusław Nietrzebka powitali ministra Macieja Małeckiego, prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego, wicestarostę Grzegorza Dobrowolskiego. Po oficjalnych przemówieniach wszystkich pasażerów w fascynujący sentymentalny lot zabrali szefowie pokładu Roksana Kulis-Lemiesz i Grzegorz Kossowski, czyli kuratorzy wystawy.
Sama wystawa zaś zachwyca. Są pamiątki dla pasjonatów awiacji, dla wielbicieli plakatów oraz dla zapalonych modelarzy. Dla miłośników podróżowania wiele ciekawostek z całego świata i przedsmak tego, co można poczuć na pokładzie prawdziwego samolotu. Jednak najwięcej wrażeń dostarcza Sala Papieska, w której zgromadzone są pamiątki z podróży papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka. Szczególne miejsce zajmują relikwie III stopnia św. Jana Pawła II, w tym fotel lotniczy, w którym podróżował.
Po zwiedzeniu wystawy odbyło się spotkanie ze wspaniałymi pilotami kapitanami Marianem Nowotnikiem i Tadeuszem Wroną. No Muzeów zakończył konkurs z fantastycznymi nagrodami. Okazało się, że o samolotach najwięcej wiedzą dzieci.
To jeszcze nie koniec atrakcji. Już 3 czerwca w puszczańskim liceum odbędzie się Piknik Lotniczy ze specjalnym udziałem kapitana Wojciecha Tomaszewskiego. Zapraszamy, a wystawę w Muzeum Mazowsza Zachodniego można oglądać do końca sierpnia.