USTKA: Pijana 18-latka wjechała do sklepu

Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 18-letniej mieszkance gminy Ustka, która będąc pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję, a następnie wjechała w witrynę sklepu. Jak się okazało 18 -latka nie miała uprawnień do kierowania.

Dyżurny Komisariatu Policji w Ustce otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu ford „ka” na jednym z miejscowych osiedli. Ze zgłoszenia wynikało, że kierująca trym samochodem kobieta najpierw uderzyła w zaparkowany w pobliżu samochód, a następnie jadąc dalej wjechała w witrynę pobliskiego sklepu. Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali policjanci z usteckiej komendy.

Okazało się, że w samochodzie ford znajdowały się trzy 18 – letnie mieszkanki Ustki. Ich zachowanie podczas interwencji wskazywało, iż prawdopodobnie mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast sprawdzili stan trzeźwości kierującej pojazdem. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil zawartości alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnym systemie, że kierującą fordem 18- latka nie posiada uprawnień do kierowania, a samochód nie ma obowiązkowego ubezpieczenia i dowodu rejestracyjnego.

Okoliczności tego zdarzenia spowodowały, iż policjanci podjęli decyzję o odholowaniu na parking policyjny zabezpieczonego samochodu. Kierująca tym pojazdem 18-latka musi liczyć się teraz z konsekwencjami swojego czynu, nie tylko prawnymi ale także finansowymi związanymi z naprawieniem powstałych szkód. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności .