Pakistańczycy  skazani  za wykorzystywanie seksualne dzieci  skutecznie bronią się skutecznie od pięciu lat przed ekstradycją do Pakistanu. Pomoc prawną finansuje im… rząd.

Ringleader Shabir Ahmed, Adil Khan, Qari Abdul Rauf i Abdul Aziz, odwołali się ostatnio do  Sądu Apelacyjnego, aby uniknąć ekstradycji z Wielkiej Brytanii.  Co istotne ich obrona finansowana jest przez podatników, za pośrednictwem funduszu pomocy prawnej.

Mężczyźni byli członkami gangu, który gwałcił i nakłaniał do seksu dzieci. Udowodniono im przynajmniej  wiele  przypadków uprawiania seksu z  dziewczętami w wieku od 13 do 15 lat. Były one  do tego nakłanianie alkoholem, jedzeniem i pieniędzmi w zamian za seks a niekiedy przemocą.

Nadużycia seksualne miały miejsce w latach 2004-2009, a mężczyźni zostali postawieni przed sądem w 2012 roku. Skazano dziewięciu z nich, w tym ośmiu miało obywatelstwo brytyjsko-pakistańskie a jeden afgańskie.Trzy osoby  nie zostały skazane.

Shabir Ahmed był szefem gangu

Shabir Ahmed był szefem gangu wykorzystującego seksualnie dzieci  w Rochdale i Bolton.  To Pakistańczyk, który nabył brytyjskie obywatelstwo przez naturalizację, został skazany, w 2012 roku, na 22 lata pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne, w tym gwałt. Miał być też deportowany do Pakistanu.

Oprócz odwołania od deportacji Ahmed złożył apelację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ECHR), twierdząc, że jego wyroki za przestępstwa seksualne dzieci były spiskiem policji i sądu, którzy jego zdaniem zrobili  z muzułmanów „kozła ofiarnego”.

– Zostałem skazany przez jedenastu białych sędziów – powiedział Ahmed – W dzisiejszych czasach modne jest obwinianie wszystkich muzułmanów o wszystko.

Sędziowie w Strasburgu jednogłośnie odrzucili sprawę, stwierdzając, że sędziowie   działali prawidłowo.

Spośród 9 osób skazanych w 2012 roku, tylko Shabir Ahmed (64 lat) dostał wyrok 22 lat więzienia, a Mohammed Sajid  (40 lat), został uwięziony na 12 lat, pozostają za barami.  Adil Khan (47 lat), Abdul Rauf (48 lat) i Abdul Aziz (46 lat), zostali uwolnieni po odsiedzeniu połowy swoich wyroków. I są juz na wolności, ale nie chcą opuścić Wielkiej Brytanii.

Khan – podobnie, jak jego kompanii – został skazany za dwukrotne wykorzystanie seksualne  dziecka oraz za stręczycielstwo  dziewczynki.

Pięć lat pozbawienie ich obywatelstwa brytyjskiego i nakazano powrót do Pakistanu.Jednak nadal przebywają oni w Wielkiej Brytanii i otrzymali wsparcie finansowane ze środków publicznych, na pomoc prawną przed Sądem Apelacyjnym.

W zeszłym tygodniu jedna z ofiar gangu powiedziała: – Zamarłam z przerażenia, gdy w Rochdale spotkałam  się twarzą w twarz z jednym z moich prześladowców.

Kobieta, była wykorzystywana przez Pakistańczyków, gdy miała 11 lat, i jest zdania, że władze nie traktują tej sprawy poważnie: poważnie: – Kilka dni temu wpadłem na jednego z gwałcili w moim rodzinnym mieście. Po prostu zamarłem. Nic nie mogę zrobić. On został skazany i już jest wolny.

Poseł Bernard McCloskey, skrytykował obrońców mężczyzn, firmy Burton i Burton z Nottingham, ze grają na zwłokę, aby uchronić swoich klientów od deportacji.

Obrona bowiem nie przedłożyła niezbędnych dokumentów do sądu i wielokrotnie prosiła o odroczenia rozprawy.  Co ma na celu odwleczenie ewentualnej deportacji z Wielkiej Brytanii tak długo, jak to możliwe.

epd