KRAKÓW: Amerykanin zdemolował radiowóz strażników miejskich

Patrol Straży Miejskiej udał się 13 maja o godz. 6.00 na ul. Przemyską , gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna miał głośno się zachowywać i usiłował wejść do jednego z bloków mieszkalnych.

Strażnicy szybko zlokalizowali mężczyznę i stwierdzili, ze faktycznie, człowiek ten  głośno się zachowywał i był bardzo  pobudzony.  Po wylegitymowaniu okazało się że jest to 21-letni obywatel USA. Z uwagi na stan mężczyzny, strażnicy miejscy podjęli decyzję o przewiezieniu go do Izby Wytrzeźwień. W trakcie przejazdu radiowozem, obcokrajowiec kopał  w drzwi przedziału przewozowego uszkadzając wkładkę zamka, krzywiąc jego obudowę oraz uszkadzając wygłuszenie drzwi. Mimo wszystko  mężczyzna został dowieziony do MCPU a na miejsce wezwano również policjantów z KP III w Krakowie.

Policjanci wykonali oględziny pojazdu. Straty zostały wycenione na około  2 tys. zł. Po wytrzeźwieniu obcokrajowiec został doprowadzony do Komisariatu Policji III w Krakowie, gdzie w obecności tłumacza przedstawiono mu zarzut uszkodzenia mienia.  Podejrzany wyjaśnił, że będąc w Polsce w celach turystycznych wraz ze znajomymi, podczas zwiedzania Krakowa wypił za dużo alkoholu, po czym zgubił się. Mimo wszystko wyraził skruchę i dobrowolnie poddał się karze  –  przystał na karę grzywny oraz zobowiązał się do naprawienia szkody.
KWP Kraków