W Wielkiej Brytanii zatrzymano  prawdopodobnie najstarszego pedofila na świecie.  Ivor Gifford ma  92  i został przyłapany na próbie uwiedzenia dwóch nastolatek.

Dzięki  organizacji The Hunted One w mieście  Llanhilleth, w południowej Walii, udało się namierzyć kolejnego pedofila. Ivor Gifford umawiał się z małoletnimi dziewczynkami za pomocą popularnych czatów przeznaczonych dla dzieci.  Tym razem chciał złowić dwie   kolejne ofiary – 11-letnią Jessie i 12-letnią Jodie. Nie wiedział, że za ich sieciowymi kontami kryją się tak naprawdę osoby, które polują na pedofilów.

Jak ustalono Giford namawiał dziewczynki do seksu. Dokładnie opisywał co miałyby robić, i wysyłał im swoje nagie zdjęcia. W końcu zaprosił je na  spotkanie.

–  Przekazał im precyzyjne wskazówki, jak dostać się z Cardiff do Abertillery, jakimi jechać autobusami  oraz pociągami  –  mówił sędzia Owen Williamsa.

Tam czekali na niego członkowie organizacji The Hunted One z kamerą i policją.

– Mam nadzieję, że umrę zanim sprawa wyjdzie na jaw. Doskonale wiem, jak moja rodzina na to zareaguje  –  stwierdził 92-letni emeryt gdy został zatrzymany przez policję.  Nie umarł jednak lecz trafił na ławę oskarżonych. Jednak nie przyznaje się do winy. Tłumaczy się, że nie był świadom, że jego niedoszłe ofiary były tak młode, a chciał z nimi porozmawiać i spotkać się, bo czuje się samotny.

Wyrok w sprawie pedofila  zapadnie 2 czerwca.

eps