Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów – powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Szefowa rządu podziękowała i pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania najnowocześniejszego w kraju ośrodka diagnostyki i leczenia chorób serca.

Beata Szydło podkreśliła, że Wojskowy Instytut Medyczny to miejsce łączące dwie płaszczyzny będące priorytetem jej rządu – bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta.

Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów – zaakcentowała premier.

Podkreśliła, że zależy jej na tym, by osoby trafiające pod opiekę służby zdrowia mogły czuć się bezpiecznie, otrzymać niezbędną pomoc oraz były zadowolone ze świadczonych usług medycznych.

„Oczywiście zawsze zmiana systemu, poszukiwanie dobrych rozwiązań, kierunków, w których powinniśmy pójść, wymaga determinacji, poświęcenia i pokory wobec zmian, które się wprowadza” – oceniła Beata Szydło.

Premier podkreśliła także potrzebę monitorowania stopnia realizacji celów, aby stale poprawiać system opieki zdrowotnej w Polsce. Pacjent jest w centrum i to jest naszym głównym celem. Nowoczesna medycyna, ukierunkowana na człowieka, na pacjenta, na pracownika służby zdrowia, który musi ciężko pracować, by nieść pomoc innym – mówiła premier.

Beata Szydło, zwracając się do pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, zaznaczyła jak ważny dla rządu jest ich rozwój zawodowy. Pracujecie w niezwykle trudniej, odpowiedzialnej dziedzinie. Życzę państwu, aby na tym oddziale można było realizować najbardziej ambitne cele zawodowe, by spełniały się państwa oczekiwania, abyście mogli realizować swoje pasje naukowe – mówiła.

Premier skierowała także kilka słów do młodych adeptów medycyny. Poprosiła, by mierząc się z trudnym i odpowiedzialnym zawodem, myśleli o swoich karierach. My zaś zrobimy wszystko, abyście realizowali je w Polsce – oznajmiła szefowa rządu.

Zwróciła uwagę, że zmiana systemu opieki zdrowotnej i wprowadzane reformy służą temu, by każdy miał poczucie, że spełniają się jego oczekiwania i aby dostępność usług medycznych dla pacjentów była jak najwyższa.

Źródło: KPRM