Alejandra Latosinski i Javier Díaz González – cenieni argentyńscy muzycy – wystąpią 10 czerwca w Domu Darmstadt w koncercie „Tango Argentino”.  W programie pojawią się utwory z lat 20., 30. i 40.XX wieku. Bilety w cenie 10 zł już wkrótce będą dostępne w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.
AlejandraLatosinski i Javier DíazGonzález to unikalna para. Oboje pochodzą z Argentyny: mająca polskie korzenie Alejandra z Santa Fe,Javier z Buenos Aires – miejsca gdzie ponad 130 lat temu narodziło się tango. Duet Latosinski – Díaz González prezentuje obszerny i zróżnicowany repertuar tanga ze świeżym i awangardowym spojrzeniem,lecz bez utraty klasycznej tradycji gatunku. Ich dossier zawiera utwory z lat20. 30. i 40 XX wieku.Twórczość muzyków została uznana za dobro kulturowe przez władze prowincji Santa Fe w Argentynie.
Duet Latosinski-Díaz do tej pory wystąpił na wielu scenach świata, w tym w Buenos Aires, Santa Fe (Argentyna), Barcelonie, Madrycie, Grenadzie, Walencji, Paryżu, Marsylii,Montpellier, Brukseli czy Rzymie.Swoją pasję do rodzimej muzyki, artyści już w czerwcu zaprezentują także w Polsce. Podczas koncertu w Płocku wykonają utwory ze swojej najnowszej płyty „Tango Argentino”.
Koncert duetu Alejandra Latosinski i Javier DíazGonzález pt. „Tango Argentino” odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 18:00 w sali koncertowej Domu Darmstadt (Pl. Stary Rynek 8). Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Argentyny w Polsce. Bilety w cenie 10 zł (w dniu koncertu – 15 zł) wkrótce będą dostępne w Bileterii POKiS (Płock, ul. Tumska 9a) oraz na www.pokis.infoserw.pl.