Na Śląsku w ostatnich dniach pojawiają się informacje o ciemnoskórych mężczyznach, którzy napadają i porywają dzieci oraz kobiety. Do takich zdarzeń miało rzekomo dojść między innymi w Pszczynie i jej okolicach. Jak twierdzą niektórzy, krąży tam grupa ciemnoskórych mężczyzn, doszło z ich strony do kilku prób porwania kilku dziewcząt.

„Na Pawłowicach zgłoszono sprawę na policję po tym, jak cała grupa wpadła do sklepu i zaczęła gonić ludzi w biały dzień” – napisała jedna z mieszkanek.

Informacje o tym że, na Śląsku ma dochodzić do prób porwań i ataków przez grupę ciemnoskórych mężczyzn publikowane są też na Facebooku: „Próbowali porwać młodą dziewczynę, wołali też dzieci do samochodu na lody” – czytamy w postach. Bardzo podobna informacja pojawiła się także na fanpage „Hate: Jastrzębie-Zdrój” na Facebooku: „Ciemnoskórzy mężczyźni mieli chcieć porwać jedną z dziewczyn, która akurat wracała z pracy. Nie udało im się, bo zaczęła uciekać”.

Relacje na temat tego zajścia znajdujemy także w komentarzach na portalu Dziennika Zachodniego: „Grupa ciemnych facetów próbowała wciągnąć do samochodu młodą kobietę na przystanku. Podjechali do niej i niby rozpytywali o drogę. Kobieta na szczęście uciekła, z pomocą przyszli też przechodnie. Na osiedlach uruchomiono patrole obywatelskie, które maja za zadanie wyłapywać wszystkich ciemnych typów. Taka sytuacja miała miejsce z Pawłowic na drodze do Cieszyna oraz w Bziu. Jest wiele rożnych aut, charakteryzują się tym, ze są to nowe modele z przyciemnianymi szybami (…)”

W kolejnym komentarzu czytamy: „Jeżeli ktoś nie wierzy w historię z Intermarche w Pawłowicach, to wpadnijcie sobie pogadać z ludźmi pracującymi tam. Dziewczyna która miała zostać rzekomo porwana rozpoznała jednego z nich następnego dnia, gość też ją rozpoznał, ona wystraszona zaczęła piszczeć więc gość wybiegł zakrywając twarz. Media tuszują prawdę aby nie siać paniki. Zgłaszajcie od razu dziwne sytuacje i zaczepki na policję! Tu chodzi o życie naszych żon, sióstr i córek”.

Inna osoba ostrzega: „Tak samo są widziani obok Żabki na Starych Pawłowicach. Bardzo dużo jeździ dziwnych pojazdów z zagranicznymi lub cieszyńskmi tablicami. To nie są żarty. Oczy dookoła głowy! Może dojść do tragedii”.

Do niebezpiecznych sytuacji z udziałem ciemnoskórych osób ma dochodzić też na autostradach: „Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, z tych co jeżdżą po polskich autostradach.
Jest grupa ciemnoskórych typów jeżdżąca czarnymi BWM (jeden miał rejestrację z SBE). Próbują zatrzymywać wybiórczo auta zajeżdżając i pokazując, że kierowca ma coś uszkodzone w samochodzie. Za nimi jakieś 10 min. później zawsze jedzie drugie auto, przypuszczalnie awaryjnie gdyby ktoś zaczaił wała. Definitywnie obczajają co się ma w aucie i kto jedzie! Widzę ich często na trasie Berlin-Wrocław lub Ostrawa – Cieszyn. Niekiedy atakują tuż za bramkami”.

Dziennik Zachodni, przytacza komentarz policji: „Wiemy o sprawie i nie bagatelizujemy jej. Zawsze trzymamy rękę na pulsie w tego typu sytuacjach, aczkolwiek sprawdzenia nie prowadzą w żadnym kierunku”.

Exi