Dziewiętnasty Piknik Europejski, a wraz z nim imprezowy weekend majowy, dobiegł końca. W ogródku MOSiR setki fanów muzyki elektronicznej i rockowej bawiło się podczas Majuni i Rock Tower.

Od piątku do niedzieli w Płocku przy pięknej pogodzie odbywał się XIX Piknik Europejski. W Państwowej Szkole Muzycznej zaśpiewała Krystyna Prońko, ulicami miasta przeszła barwna Parada Europejska, w Domu Darmstadt została otwarta wystawa fotograficzna o Rustavi, a na scenie przed Ratuszem wystąpiła grupa Sumptuastic. W tym samym czasie, w sobotę i niedzielę, w ogródku przy Placu Dąbrowskiego 2a odbywały się dwie imprezy towarzyszące Piknikowi, czyli Majunia i Rock Tower.

Majunia to kameralna impreza muzyki klubowej i elektronicznej odbywająca się w Płocku już od kilkunastu lat. W tym roku wystąpili m.in. płoccy artyści -Aka One i Delaplaya, a  gwiazdami wieczoru byli grupa Bitamina oraz Jacek Sienkiewicz.Majunię otworzył panel dyskusyjny prowadzony przez Marcina Szczepaniaka pt. „Tworzenie czy przetwarzanie”. Tegorocznej edycji imprezy przewodziło hasło „Bez komercyjnych artystów, cukierkowej muzyki ani promocyjnej pompy”. Koncerty skończyły się po północy.

W niedzielę, w ramach ósmego Rock Tower, zaprezentowały się zespoły The Wall, Hogshead, Waldemort oraz GroupThink, z pracowni muzycznej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki działającej pod kierownictwem Ryszarda Charzyńskiego. Gośćmi imprezy była rymanowska grupa P.A.G.E, AllWillKnow z Darmstadt oraz gwiazda wieczoru – Nocny Kochanek.Fani rockowego grania bawili się od godziny 16 do blisko 22.

Sponsorem XIX Pikniku Europejskiego był PKN Orlen.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do udziału w IX Jarmarku Tumskim, który odbędzie się już w pierwszy weekend czerwca (2-4.06.2017) na ulicach Starego Miasta.