Tzw. opinia kryminalistyczna nt. dokumentów z teczki TW „Bolek”, którą przedstawili pełnomocnicy Lecha Wałęsy, nie jest opinią w świetle kodeksu postępowania karnego – przekazał Polskiej Agencji Prasowej IPN. Poinformowano, że ustalenia Instytutu Sehna w Krakowie w tej sprawie pozostają aktualne.

„Ten dokument, który został przedstawiony przez pełnomocników Lecha Wałęsy, na pewno nie jest żadną opinią w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania karnego” – powiedział w rozmowie z PAP dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego Andrzej Pozorski.

Opinia przedstawiona przez pełnomocnika Wałęsy negowała ekspertyzę Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna, która dowiodła, że Lech Wałęsa współpracował z SB w latach 1970-1976. Po ujawnieniu tej analizy, pełnomocnik Wałęsy tłumaczył, że do badań użyto zbyt małego i niewłaściwie dobranego materiału porównawczego, a dwa kluczowe dokumenty znacznie różnią się jeśli chodzi o charakter pisma.

źródło: PAP