Hamza, syn  Osamy bin Laden, jest gotowy pokierować Al Kaidą, i pomścić śmierć swojego ojca. Teraz  ma około 28 lat i jest nie tylko twarzą Al Kaidy. Został uznany przez Departament Stanu USA  za  wyjątkowo niebezpiecznego światowego terrorystę.
Hamza wydaje się być mocno zmotywowany i przygotowany do pomszczenia swojego ojca.
Ali Soufan, były agent FBI inwigilujący Al Kaidę, powiedział, że syn bin Ladena od dziecka jest postrzegany jako kolejny, potencjalny przywódca tej organizacji terrorystycznej. Głównym przesłaniem Hamza jest jego pragnienie zemsty.
– On  mówi wprost: Amerykanie, idziemy po was, odczujecie zemstę za to, co zrobiliście mojemu ojcu, Irakowi, Afganistanowi… U niego wszystko obraca się wokół  zemsty –  twierdzi Soufan.
Gdy Hamza miał 22 lata napisał list do nieżyjącego już ojca, który przechwyciło FBI:  „Ojcze  pamiętam każde Twoje spojrzenie, każdy uśmiech, który mi dałeś, każde słowo, które mi powiedziałeś. Są one jak wykute w stali (…) Droga dżihadu dla Boga jest tym, czym żyję (…)” – napisał Hamza.
Hamza, już jako nastolatek został twarzą Al Kaidy. Wystąpił w kilku filmach propagandowych, wzywając do ataków terrorystycznych w Londynie, Waszyngtonie i Paryżu.
W styczniu tego roku został umieszczony na liście najbardziej niebezpiecznych światowych terrorystów, opracowanej przez  Departamentu Stanu. Taką samą klasyfikację miał jego ojciec  Osama.
ex