Wideo Européens Sans Frontières (Europejczycy Bez Granic) to filmik sponsorowany przez Komisję Europejską. Przedstawia UE jako dobrą wróżkę, która przenosi migrantów do Europy Zachodniej, podczas gdy rasistowscy Europejczycy z Europy Wschodniej odmawiają im powitania.

Krótki film zatytułowany Eurodame, Help! , finansowany jest częściowo przez Komisję Europejską, rząd francuski i grupy osób trzecich, takie jak Fondation Hippocrène.

Fondation Hippocrène jest organizacją non-profit, która finansowała wiele projektów ramię w ramię m.in z fundacjami George’a Soros’a. Jak twierdzi organizacja: jej misją jest „promowanie budowy prawdziwego obywatelstwa europejskiego”.

Krótkometrażowy film animowany przedstawia mężczyznę migrującego wraz z jego żoną w hidżabie i dwoma synami, którzy zbliżają się do bramy muru opieczętowanego słowami FRONTEX.

Tutaj napotykają na problemy, jednak dobra wróżka w białej koszulce z flagą UE prosi migrantów, aby podążyli za nią do namiotu. Tam prosi arabskiego mężczyznę, aby pozwolił im się dostać do Europy na magicznym dywanie.

Po podróży lądują w kraju, który wydaje się reprezentować Europę Wschodnią – gdzie zostają przywitani przez tłum rasistowskich białych ludzi krzyczących, że nie chcą, aby ubiegali się tutaj o azyl.

„Ale to ich prawo!”- wrzeszczy gniewnie, lecz bezskutecznie wróżka-unia. Następnie migranci zostają przeniesieni do Europy Zachodniej, gdzie otrzymują ciepłe powitanie i wyrażają wdzięczność wobec swoich gospodarzy.

„Witamy. Naprawdę Was potrzebujemy „- rozpływa się w zachwycie europejski mężczyzna.

Nasuwa się jedno pytanie. Czy lewactwo nawdychało się za dużo oparów z jakiejś propagandowej, czarodziejskiej lampy?

mb

Zobacz również: