Irańska kobieta została skazana  za zdradę męża, przez sąd Teheranie na dwa lat  mycia martwych ciał w kostnicy. Oprócz tego czeka ją kara chłosty i  wygnanie.

35-letnia kobieta, która początkowo zaprzeczyła oskarżeniom, przyznała się do winy, gdy prowadzący śledztwo dostarczyli niezaprzeczalnego dowodu cudzołóstwa” –  jak poinformowała Irańska Studencka Wiadomości (ISNA).
Jak się okazuje obciążające zeznania złożył jej  kochanek. To sprawiło, że kobieta została aresztowana i postawiona przed sądem. W sobotę, 13 maja, sąd ogłosił wyrok w tej sprawie. Sędziowie orzekli karę chłosty (74 baty)  oraz  nakazali jej przez  dwa lata myć zwłoki w kostnicy.

ISNA donosi, że 35-latka po dobyciu tej kary ponownie będzie poddana karze chłosty  (99 batów), i zgodnie z orzeczeniem zostanie wygnany na oddalone od stolicy  terytorium kraju.

Kodeks Karny Islamskiej Republiki Iranu klasyfikuje cudzołóstwo wśród najcięższych przestępstw, które mogą być nawet karane śmiercią,  jeśli cudzołóstwo powtarza się wielokrotnie.
Wcześniej egzekucje niewiernych kobiet dokonywano poprzez ukamienowanie, jednak zaprzestano tej praktyki ze względu na jej  potępienie na całym świecie. W 2012 r. Iran złagodził swoje przepisy dotyczące cudzołóstwa, a nowe przepisy zmuszają  sędziów do orzekania  innych kar.

ex